Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali, Kaymakam ve Belediye Başkanı 7 kilometrelik Leleg yolunu yürüyerek geçti

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından yapılan Leleg Yolunun 2’ci ayağı törenle açıldı. 2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı adı altında yapılan proje 2’ci ayağı Yalıçiftlik bölgesinde tamamlandı. Leleg Yolu olarak bilinen alanda yapılan çalışmaların ardından 7 kilometrelik yürüyüş alanı açıldı. 12 ay boyunca turizm amacıyla yapılacak olan 185 kilometre yürüyüş yolu kış aylarından ve bahar aylarında turist çekmesi bekleniyor. Açılışı yapılan yürüyüş yoluna Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, AKUT ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Vali Çiçek, Bodrum Yarımadası’nın ormanının çok güzel olduğunu ifade ederek, “Ormanları, kıyıları, körfezleri, insanları çok güzel. En güzeli tarihi. Hepimiz bir merak içindeyiz, acaba bu coğrafyada yıllar önce kimler yaşadı? neden buralara geldi? Hepimiz bu soruları kendimize soruyoruz. Yaşayan bir medeniyeti tanıtmak ve tarih yönünden bu bölgeyi tanımak için bu projeyi düzenledik. Projeyi ilk duyduğunda çok mutlu oldu. Projemiz tamamlandı ve bizde GEKA olarak destek verdik. Desteğimizin karşılığında da proje hayata geçiyor. Biliyorum bugün yürüyerek oksijen alıp etrafı tanımak, yürüyerek yaşamın değerini anlamak istiyorsunuz. Bir heyecan içindesiniz. Yürümek, spor yapmak güzel şeydir. Ama güzel yerlerde, tarihi zengin olan yerlerde, denizi güzel olan ormanı iyi olan yerlerde yürümek ve koşmak hada güzeldir. Bu güzellik bizleri bir araya getiriyor dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise turizme yürüyüş yolunun katkı sağlayacağını söyleyerek, “Yolun çevresindeki otellerden yürüyüşe katılan misafirlerimiz bile var. Bu da bu projenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon Leleg yürüyüş yolunun önemine değinerek, Amacımız bu 20 milyondan gerekli olan payı almak ve Bodrum’a alternatif turizm kapsamında gelir elde etmektir ifadelerini kullandı.

Projeye destek verenlere konuşmalarının ardından plaket tektim edildi.

Açılışın ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve çok sayıda vatandaş 7 kilometrelik yolu 5 saate yürüyerek geçti.

Bir önceki yazımız olan Park ettikten 15 dakika sonra alev topuna döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri