Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Marmaris’te bahar havası

Sıcak havayı fırsat bilen yunuslar körfezde balıkçı tekneleriyle yarıştı.

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris ilçesinde Mart ayının sonlarına doğru sıcak hava kendini hissettirmeye başladı. İlçede hafta sonu hava sıcaklığı 24 derece ölçülürken ,vatandaşlar ve ilçede yerleşik yaşayan yabancı uyruklular, sıcak havayı görünce sahillere ve parklara akın etti. Deniz suyu sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü ilçede yerli ve yabancı turistler sahilde güneşlenip denize girdi.

Aileleriyle sahile gelen çocuklar, denize girip kumlarla oynadı. Atatürk Caddesi’nden Turban mevkiine kadar sahil yürüyüş yolu insanlarla doldu. Bazıları bisiklet ve koşu sporu yaparken, kimileri su sporları yaparak denizin tadını çıkardı.

Öte yandan , güzel havayı fırsat bilen balıkçılar körfeze açılarak hem balık avlamanın hemde yunuslarla oyun oynamanın keyfini çıkardı. İnsanlara yakınlıkları ile bilinen yunuslar balıkçı tekneleri ile dakikalarca yarışarak oyun oynamanın keyfine vardı.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklıkları hafta başına kadar artarak devam edeceğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Milas’ta İncirliin TEMA gönüllülerini ağırladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir