Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Marmaris’te 23 Nisan coşkusu

Kemaraltı Mahallesi 105. Sokak’ta 30 yıldır hem işyeri hem evi bulunan 62 yaşındaki terzi Salih Yazgan’ın öncülüğünde bir araya gelen mahalle sakinleri, ulusal bayramlarda sokaklarını süsleme kararı aldı. Yetkili kurumlardan izin alan Yazgan, imece usulü para toplayarak 5 katlı apartman büyüklüğünde 3 Türk bayrağı aldı. İşyeri ve evlerinin balkonlarına Türk bayrağı ve Atatürk posterleri asan mahalleli, kırmızı beyaz kumaşlarla süsledikleri ağaçlar, çöp konteynerleri ile elektrik panolarına aynı renklerde balonlar astı. Çocukların kendi elleriyle çizip, boyadıkları ve üzerinde 23 Nisan kutlu olsun’ yazılı pankart ise sokağın ortasına asıldı.

Kutlamalara öncülük eden Salih Yazgan, 23 Nisan günü Marmaris Belediyesince düzenlenecek ve 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda gerçekleşecek kutlamaların ardından protokol üyeleri dahil, tüm ilçe yaşayanlarını sokaklarına beklediklerini belirtti. Yazgan, O büyük gün, o güzel gün geldiğinde çocuklar burada ’bayram’ edecek. Şanlı Türk bayrağı ve Ulu Önder Atatürk posterlerinin altında, gölgesinde bu yıl da 23 Nisan’ı doyasıya kutlayacak dedi.

Hedeflerini ve sloganlarını daha 4 yıl öncesinden 105 Sokak örnek olacak şeklinde belirlediklerini, ilçede yaşayan ya da tatilini geçiren tüm çocukları etkinliklerine beklediklerini kaydeden Yazgan, İnanıyoruz ki, burası geçen yıl olduğu gibi çok büyük bir kalabalığı ağırlayacak diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bodrum’da Türkiye Enduro Şampiyonası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri