Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İlker Astarcı; “82 Anayasayı milletin ihtiyaçlarını karşılamıyor”

Toplantıya katılan Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı İlker Astarcı, “Son 67 yılda 48 hükumet kurulmuş, bir hükumetin ömrü ortalama 16 ay, sandığa gitmenin maliyeti yaklaşık 2 milyar Türk lirası, yazık değil mi?” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı İlker Astarcı, Köyceğiz Belediyesi Kamp Mesire alanında, Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi konulu toplantıya katıldı. 16 Nisan’da oylanacak 18 maddelik yeni anayasa paketiyle ilgili bilgiler paylaşan Astarcı, 1960 ve 1980’de eli kanlı darbeciler tarafından Anayasa yapıldığını belirtti.

Anayasanın Devlet ve Millet arasında toplumsal bir mutabakat olduğunu aktaran İlker Astarcı, “1982 Anayasası meşru bir hükumeti devirenlerin yazmış olduğu bir anayasa, bu milletin ihtiyaçlarını karşılayabilir mi, 82 Anayasayı milletin ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Anayasa’da bulunan 177 maddenin 113’ü 17 kez değiştirilmiş, niye değiştiriliyor. Çünkü 82 Anayasası vesayet zihniyetinin, darbeci zihniyetin bir ürünüdür. Sürekli revize edilmiş, son 67 yılda 48 hükumet kurulmuş, bir hükumetin ömrü ortalama 16 ay, sandığa gitmenin maliyeti yaklaşık 2 milyar Türk lirası, yazık değil mi? Bakıyoruz siyasi istikrarda yakalanamıyor. Sürekli kriz ve kaos, asil milletimiz 16 Nisan’da referandum paketini bu devletin bu milletin faydasına olacak şekilde oylayacak inşallah.” diye konuştu.

Toplantıya, Astarcı’nın yanı sıra Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendika, Dernek Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Bir önceki yazımız olan Kırçiçeği Bodrum, Mersin’i mağlup etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri