Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Futbolda iletişim semineri

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı ve aynı zamanda TFF Merkez Hakem Kurulu Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci’nin verdiği semineri katılımcılar ilgiyle izlediler. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün izleyici olarak katıldığı seminere, Antrenörlerin yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden kız ve erkek öğrenciler, amatör kulüplerin başkan ve yöneticileri ile futbol hakemleri ve gözlemcileri katıldı.

Açılışta konuşan Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, “Futbol milyonları peşinden sürükleyen en popüler en sevilen spor dalıdır. Futboldaki olumsuzlukların, kavgaların temel sebebi de iletişim eksikliğidir. Bu iletişim eksikliği futbola olan ilginin ve saygının da azalmasına sebep olmaktadır. Bir Kulübün Başkanından, teknik direktöründen, yardımcı antrenöründen, futbolcusuna kadar herkesin birbiriyle iyi anlaşması iyi iletişim halinde olması gereklidir. Aksi halde birbirini anlayamayan, sağlıklı iletişim kuramayan bireyler sadece futbolda değil hiçbir platformda başarı elde edemez” dedi. Seminerin TFF Merkez Hakem Kurulu Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci’nin interaktif bir anlatım yöntemiyle izleyicilerin de birebir eğitime katılmalarıyla oldukça hareketli geçtiğini belirten TÜFAD Muğla Şube Başkanı Alaaddin Naganlu, son zamanlarda futbolda saha içi olduğu kadar saha dışı şiddetin yoğun olduğu bir dönemde futbolcu, hoca ve yönetici bazında iletişimin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymak istediklerini söyledi. Naganlu, “Sporun birleştirici ve kaynaştırıcı tarafı da vardır. Her şeyden önce özellikle büyük kitleleri peşinden sürükleyen futbolda saha içi ve saha dışı iletişim konusunda hocalarımıza, oyuncularımıza ve yöneticilerimize çok büyük görevler düşüyor. Semineri veren hocamız Doç. Dr. Rıdvan Ekmekci, kendi has anlatım tarzı ile katılımcıları sıkmadan bu sorunların çözümlerini de ortaya koydu. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Muğla futbol dünyası için faydalı bir eğitim semineri olduğuna inanıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Marmaris’te AVM yangını korkuttu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri