Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

'Dünya düz' diyen ünlü rapçiye cevap!

ABD’li rapçi B.o.B, dünyanın düz olduğunu söylemiş, bu iddiasını kanıtlamak için bir de kampanya başlattığını duyurmuştu.

Gerçek adı Bobby Ray Simons olan B.o.B’un bu açıklamasına kısa sürede bilim dünyasından yanıt gecikmedi. ISS’de görev alan astronotlar, çıplak gözle gördükleri ‘yuvarlak Dünya’yı B.o.B.’a ile paylaştı. Ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, kişisel Twitter hesabında geçen yıl B.o.B’un benzer iddialarına cevap olarak, Dostum, 5 yüzyıl geriye gitme sebebin, hepimizin senin müziğini hala sevmemesi demişti.

Uzay Mekiği Endeavor’da STS-130 pilotu olan ve ISS: Expedition 43’ün komutanı olan Terry Virts isimli astronot da, BoB’a bir sürü para bağışlayabilirim. Dünya yuvarlak. Etrafını döndüm dedi. 

Bir cevap da emekli bir astronot olan Scott Kelly’den geldi. Kelly, Dünya’nın etrafında bir tam tur videosu paylaştı. Dünya’nın kıvrımlarını görebiliyor musun? Al sana dedi. 

B.o.B de, Çok hızlı büyüdüğü için Facebook hesabımı kapattı, bu yüzden yeni bir ‘düz dünya’ hesabı oluşturdum dedi.

Bir önceki yazımız olan Birden yüzde 57 arttı, bakanlık harekete geçti başlıklı makalemizde İnternet ve İnternet Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri