Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bodrum’da Urfa sıra gecesi

Gümbet mahallesinde bulunan Royal Arena Resort & Spa otelin düzenlediği Urfa sıra gecesine Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösterdi. Şanlı sıra ekibinin geldiği gecede Şanlıurfa yöresine ait türküler söyledi. Yaklaşık 4 saat süren Urfa sıra gecesinde menşur Şanlıurfa çiğköftesi de yapıldı. Halayların çekilip türkülerin söylediği gecede vatandaşlar doyasıya eğlendi. Geceye Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’da katıldı.

Royal Arena Resort & Spa otelinin yönetim kurulu başkanı olan Şerif Taşdemir otellerinin 12 ay boyunca açık olduğunu ifade ederek “Bodrum’da 12 ay boyunca açık olan bir oteliz. Bunun içinde kış aylarında da etkinlikler yaparak kültür turizm geliştirmeye çalışıyoruz. Bu ay Urfa sıra gecesini Bodrum’a getirdik. Büyük ilgi gördü. Bodrum’da yaşayan Şanlıurfalıların yanı sıra Bodrumlularda geceye katıldı. Bodrum’da 12 ay turizm olmasını isteyen bir aile şirketiyiz. Bunun içinde elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bodrum’da kışın da turizm olabilir. Bodrum’da kış çok çetin geçmez. 2 gün yağmur yağarsa geri kalan günler güneşli geçiyor. Bu yüzden burada kültür turizmi yapılabilir”dedi.

Öte yandan Urfa sıra gecesinde sahne alan Şanlı sıra ekibi tarafından Urfa yöresine ait halk oyunları ve birbirinde değişik şovlar ise merakla izlendi.

Bir önceki yazımız olan Muğla’da Ağaç Bayramı Etkinliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir